Dombal oficjalny dystrybutor
Wyślij zapytanie o ofertę

Certyfikatu PEFC dla systemu Twinson

Wróć

Deceuninck z dumą potwierdza uzyskanie certyfikatu PEFC dla systemu Twinson.

certyfikat pefcDeceuninck z dumą potwierdza uzyskanie certyfikatu PEFC dla systemu Twinson Największa na świecie organizacja uznawania systemów certyfikacji lasów (ang. PEFC) uznała środowiskowe zalety innowacyjnego systemu Twinson, oferowanego przez Deceuninck.

Deceuninck z dumą ogłasza, że jego innowacyjny system Twinson, łączący PVC i drewno w jednolity materiał do jego produkcji, uzyskał właśnie certyfikat PEFC, będący kolejnym potwierdzeniem głębokiego i ciągłego zaangażowania Grupy Deceuninck w ochronę środowiska naturalnego. Czerpiąc nieprzerwanie z tradycji i innowacyjności, Twinson łączy w sobie naturalny wygląd i dotyk drewna z trwałością i łatwością utrzymania PVC. Teraz oprócz podstawowych zalet środowiskowych w postaci 100% recyklingu Twinson może poszczycić się również certyfikatem PEFC.

Zawieszając wysoko poprzeczkę
PEFC (ang.), skrót oznaczający “Program uznawania systemów certyfikacji lasów”, jest międzynarodową organizacją o globalnym zasięgu, zajmującą się promocją najlepszych praktyk w leśnictwie oraz zapewnianiem, by produkty z drewna były wytwarzane w zgodzie z najwyższymi ekologicznymi, społecznymi i etycznymi standardami. PEFC działa w oparciu o krajowe systemy walidacji w sektorze leśnictwa i przyznaje certyfikaty obszarom leśnym, ciągłym cyklom zalesiania tych terenów oraz wyrobom zawierającym certyfikowane drewno. Tego typu wyroby mają prawo nosić logo PEFC, będący znakiem firmowym uznawanym na całym świecie. 

Wyroby Deceuninck podlegają recyklingowi w 100% 
Wszystkie produkty Deceuninck nadają się do przetworzenia w 100% . Twinson sam w sobie jest unikalnym materiałem wytworzonym z szybko rosnącego drewna sosnowego i PVC, i również może być w 100 % przetworzony po ukończeniu cyklu życia produktu. Odpad systemu Twinson jest zbierany i służy do wytłaczania nowych wyrobów bez żadnego ryzyka obniżenia ich jakości.

Certyfikat PEFC przyznany systemowi Twinson jest kolejnym potwierdzeniem głębokiego i ciągłego zaangażowania Grupy Deceuninck w ochronę środowiska naturalnego. W ten oto sposób Twinson oferuje klientom dodatkową gwarancję naturalnego wyrobu – w oparciu o szybko odnawialną sośninę – która podlega procesowi ciągłego zalesiania.  

Twinson: najlepszy z dwóch światów
Twinson, innowacyjny produkt łączący PVC i drewno w jednolity materiał do jego produkcji, stworzony i produkowany przez Deceuninck, spaja tradycję i innowacyjność w jedno, wykorzystując najlepsze elementy z tych dwóch światów: naturalny wygląd i dotyk drewna z trwałością i łatwością utrzymania PVC. 

Ponieważ Twinson zawiera w sobie naturalne włókna drewna, to pozwala mu to uzyskać naturalny wygląd i patynę po jego montażu. Co więcej, Twinson jest bardzo trwałym materiałem, który wymaga minimum konserwacji i troski (więcej na twinson.com). 

Ten stylowy i wysoce rozwinięty technologicznie materiał jest dostępny w ośmiu naturalnych kolorach, ma bardzo wysokie właściwości antypoślizgowe nawet, jeśli jest mokry, a oprócz tego jest wodoodporny, sztywny i nie rozszczepia się na drzazgi. 

Twinson: nieskończenie wiele aplikacji na zewnątrz budynku
Twinson jest dostępny w kilku wersjach: systemów tarasowych (Terrace & Terrace+) lub elewacyjnych (O-Face). Twinson ujawnia swój wysoce naturalny i stylowy wygląd w systemach Terrace & Terrace+,  służących do konstrukcji podestów tarasowych, ścieżek ogrodowych czy obrzeży basenowych. Wytrzymałość, elegancja i minimalne nakłady potrzebne do jego utrzymania powodują, że Twinson jest także idealny dla wielu rozwiązań elewacyjnych (system O-Face).